Teisipäev, 19. jaanuar 2021
Liiklus Aasta liiklushuligaan: 15 liiklusalast väärtegu

Aasta liiklushuligaan: 15 liiklusalast väärtegu
A

Politsei- ja Piirivalveamet saadab kümnendat aastat enim liiklusreegleid eiranud inimestele musta jõulukaardi, et panna neid mõtlema oma tegude ohtlikkuse üle.

Kümnendal politsei mustal jõulukaardil on koos kõigi varasemate aastate kujundused. „Kaardiga koputame liiklusrikkujate südametunnistusele ning soovime neile turvalist uut aastat, et keegi ei satuks mõnda kaardil kujutatud situatsiooni,“ ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Must kaart saadetakse inimestele, kes on aasta jooksul toime pannud neli või rohkem liiklussüütegu. Tänavu on kaardisaajaid 770, kellest sada inimest saavad kaardi teist korda ning kümme inimest kolmandat korda järjest. Kokku panid korduvrikkujad aasta jooksul toime pisut üle 4400 rikkumise.

Kümne aasta jooksul on politsei saatnud välja enam kui 10 000 kaarti. „Õnneks ei ole kedagi, kes oleks politseilt musta jõulukaardi iga aasta saanud,“ lisas Loigo.

Kõige enam ehk 15 liiklusalast väärtegu pani tänavu toime 34-aastane mees. Varasematel aastatel on tal olnud üksikuid rikkumisi.

Enim panid musta kaardi saajad toime kiiruseületamisi, mis moodustasid 36% kõigist nende rikkumistest. „Näiteks 72 inimese kõik rikkumised olid ainult kiiruseületamised,“ ütles Loigo.

Sagedasemate rikkumiste seas on ka tehnonõuetele mittevastava ja juhtimisõiguseta sõiduki juhtimine, foori keelava tule ajal sõitmine ning sõiduki juhtimine joobeseisundis. 66 korduvrikkujat põhjustasid viimase aasta jooksul 71 liiklusõnnetust, milles sai vigastada 39 inimest.

Kõige rohkem on rikkujate seas 25-29-aastased Eesti kodakondsusega põhiharidusega noormehi. Kaardi saab ka 36 naist. Noorim korduvrikkuja on 18-aastane ning vanim 79-aastane.

Kaardi saajatest enamik ehk 349 elab Harjumaal, neist 268 Tallinnas. 105 kaarti läks Ida-Virumaale, millest 35 Narva ning 23 Kohtla-Järvele. Tartu maakonda saatis politsei 72 kaarti, neist 45 Tartu linna ning Pärnu maakonda 59 kaarti, neist 35 Pärnu linna. Järgnes Lääne-Virumaa, kuhu saadeti 35 ning Valgamaa, mille elanikud said 30 kaarti.

Enim vaadatud

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

Mittepeatumised

Arhiivist

Purjus ja lubadeta mootorrattur rammis bussi

See, mida me teile praegu näitame, leidis aset Peterburi teel, tegemist on liinibussi ja mootorratta kokkupõrkega, mille põhjustas mootorrattur. Saabunud politseinikud tegid kindlaks, et vana...

Mees jäi hammastega rooli külge kinni

Üks lugu aastate tagant, kus Venemaalt tulnud mees sõitis Lasnamäel vastu puud. Kuna mees turvavööd ei kasutanud lendas ta hammastega vastu rooli nii õnnetult,...

Nooruki põgenemise peatasid püstolilasud

2002 aasta suve uueks trendiks tundu olevat lapsest liiklushuligaan igivana keskklassi või väikeauto roolis.Lapsed ei sõitnud Harjumaal ringi mitte ainult Datsunitega, vaid ka klass...

Helkurikõnd Suure-Jaanis

Eile toimus Suure-Jaanis juba kolmandat korda ennetusüritus "Helkuriga sõbraks". Helkurikõnnist võtsid osa paljud kohalikud ning samuti oli kohale tuldud ka kaugemalt.  Helkurkõnnil osalemisega on...

Napp pääsemine rongi rataste alt

Võib vist öelda, et selle auto juht on õnnesärgis sündinud. Auto sai küll korralikult kriipida aga inimesed kõik elus ja terved.Juhtus mõned aastad tagasi.

Jõgi “neelas” veoki ja kaks traktorit

Lugu sellest, kuidas raielangule sõit lõppes mitme sõiduki jaoks jões. Intervjuud ja kommentaarid kohapealt. Juhtumi ajal kirjutati aastanumbriks 2000. Veel arhiivilugusid Politseikroonika ajast

Purjus ja kiirusega 228 km/h põgenenud juhil tuli aru pähe

Pärast suurtel kiirustel polisei eest ärasõitmise katset tuli purjus autojuhil siiski mõistus pähe ja ta otsusta Tallinnasse jõudes peatuda. Autos olnud seltskonnale ei olnud...

Purjus noorukite seltskond tegi raske avarii

Raplast Tallinna poole sõitnud audi kaldus teadmata põhjusel paremale teelt välja vastu kaski. Kõik autos olnud said raskelt vigastada. Filmitud juunis aastal 2003

Honda juht sõitis meelega otsa ohutussaarel olnud inimestele

Pärnu maanteel otsustas üks Honda juht teadmata põhjustel sõit otsa ohutussaarel olnud inimestele. Peale otsasõitu auto põgenes. Sündmus filmitud mais aastal 2002.

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust