Uuel liiklusõnnetuse teate vormil puudub andmeväli süü tunnistamise kohta

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) on novembrist uuendanud Eestis kasutatavat vormi „Liiklusõnnetuse teade“.

Liiklusõnnetuse teate esiküljel olevad asjaolude kirjeldused on nüüd täpsemad ja väli süü tunnistamise kohta puudub. Samasugune vorm on kasutusel enamikes Euroopa riikides ning aitab liiklusõnnetuse osalistel juhtumit kergemini vormistada sõltumata nende päritoluriigist.

„Muudatus ei too endaga kaasa sisulisi muudatusi liikluskindlustuse toimimises ning liiklusõnnetuse põhjustamise eest vastutava isiku määramine on endiselt kindlustusandja ülesandeks. Liiklusõnnetuse asjaolude ja vormi tagaküljel oleva õnnetuse toimumise kirjelduse põhjal on osalistel edaspidi kergem õnnetuse asjaolusid fikseerida ja kindlustusandjal lihtsam kahjukäsitluse käigus kahju tekitajat tuvastada.,“ ütles LKF-i kahjukäsitluse juht Toomas Pajo. „Täna kehtiv vorm ei muutu kehtetuks ja seda võib kasutada ka edaspidi,“ lisas Pajo.

Vorm „Liiklusõnnetuse teade“ peaks olema igas sõidukis, et õnnetuse korral sündmus nõuetekohaselt fikseerida. LKF soovitab vorme küsida kindlustuslepingu sõlmimisel oma kindlustusandjalt.

Uue vormi „Liiklusõnnetuse teade“ saab alla laadida ka siit: http://www.lkf.ee/images/files/Teade_liiklusonnetusest_2015_A4.pdf

LKF on liikluskindlustuse seaduse alusel kindlustusandjate poolt asutatud ühing, mille peamine ülesanne on täita liikluskindlustuse garantiifondi rolli ja ning hallata liikluskindlustuse registrit. LKF hüvitab liikluskindlustuse seaduses sätestatud ulatuses ja korras kindlustamata või tundmatuks jäänud  sõidukiga tekitatud kahjud. LKF on lüli liikluskindlustuse rahvusvahelises võrgustikus, täites nii Euroopa Liidu nõuetest tulenevat teabekeskuse ja hüvitusorgani rolli kui ka rahvusliku büroo rolli Rohelise Kaardi süsteemis. LKF-i juures tegutseb ka liikluskindlustuse lepitusorgan.http://www.lkf.ee/images/files/Teade_liiklusonnetusest_2015_A4.pdf

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments