1.9 C
Tallinn
Kolmapäev, 24. aprill 2024
AvalehtLiiklusPurjus juht sõitis 8 korda vastu maja seina

Purjus juht sõitis 8 korda vastu maja seina

Alkoholi tarvitanuna sõiduki juhtimisel on asi naljast kaugel, kuid vahel on ka tõsise teema juures raske tõsiseks jääda. Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et juba vanarahvas teadis rääkida – kui midagi saab rappa minna, siis ta ka läheb ja vahel lausa kolm korda järjest.

Ühel hingedekuu hommikul juhtunud liiklusõnnetust lahendades selgus peagi, et eelnevalt alkoholi tarvitanud juht on varasema öö jooksul veel mõnes liiklusõnnetuses osalenud ja sündmuskohalt lahkunud. Videosalvestuselt nähtav on neist esimene. Kui meil lugemine sassi ei läinud, siis vastu maja sõitis juht vähemalt kaheksa korda ja pargitud sõidukiga katsus jõudu vähemalt seitsmel korral. Nukraks teeb asja see, et kõrvalistuja jaoks olid manööverdamisharjutused üksjagu nalja pakkuvad ja ei paistnud, et juhi tegevus teda kuidagi häirinud oleks.
Sündmuskohalt minema hiilides õnnestus edukalt läbida mõned kilomeetrid ja siis tähistas juhi teekonda järjekordne liiklusõnnetus, kus kroonikute poolt täpsemalt fikseerimata ajal rammis juht sõidukiga liiklusmärke. Kui tuntud muinasjutus tähistasid Hans ja Grete oma teekonda leivatükkidega, siis sõidukijuhi saavutusi jäi lahkudes tähistama autost maha pudenenud registreerimismärk.
Kolmanda liiklusõnnetusega juhi teekond lõppes ja politsei ta juhtimiselt kõrvaldas. Meile on teadmata kas varasemalt liiklusalaste rikkumiste eest karistamata 19-aastane juht tähistas öiste seiklustega täpselt aasta möödumist juhtimisõiguse saamisest või olid põhjused milleski muus, kuid käesolevaks hetkeks on jõustunud politsei otsus, mille alusel tunnistas Transpordiamet juhiloa kehtetuks.
Selline nägi sõiduk välja peale kolmandat liiklusõnnetust.

Juht saab roolikeeramise peale hakata uuesti mõtlema siis, kui suvest on saanud sügis ja seda aastal 2024 ning eelnevalt on edukalt läbitud teadmiste ja sõiduoskuse kontroll. Loomulikult kaasneb sellega ka uus kaheaastane periood, kus sõidukit saab kaunistada „vahtralehtedega“. Omapoolse arve saadab õnnetuse põhjustajale ka kindlustus, sest kannatanule kahjud hüvitatakse, kuid sündmuskohalt lahkumise või alkoholi tarvitanud juhi korral on kindlustusel õigus esitada tagasinõue.

Alkohol ja rool ei sobi kokku. Rooli istudes ole kindel, et eelnevalt tarvitatud alkohol on oma mõju kaotanud ja ära istu reisijana sõidukisse, mille juhi seisundis Sa kindel ei ole. Hoolitse ka selle eest, et Sinu sõpradest keegi ülemeelikus tujus rooli ei istuks. Kui märkad liiklejat, kelle sõidustiil tekitab kahtlust, ära jäta seda vaid enda teada. Koos saame muuta liikluse turvalisemaks.
Turvalist liiklemist!

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust