18.8 C
Tallinn
Esmaspäev, 22. juuli 2024

Sahamehed näitasid kui täpselt saab suurt autot juhtida

Maanteeameti eestvedamisel toimus 15. oktoobril Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas riigiteede hooldeautojuhtide ja teemeistrite kutsevõistlus.

Võistlusalasid oli neli: liiklustest (individuaalne nii autojuhile kui ka teemeistrile), täpsussõit (autojuhile), kombineeritud võistlus (teemeistrile) ja teoreetiliste teadmiste viktoriin (võistkondlik, osalevad autojuht ja teemeister). Kutsevõistlustel selgitatati välja aasta parimad hooldeautojuht, teemeister ning meeskond. Osalesid võistkonnad enamikest hooldepiirkondadest, kokku 35 võistlejat.

Võistluse eesmärk on motiveerida ja innustada valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid ja töötajaid enesetäiendamisele, populariseerida valdkonda ja anda võimalus kogemuste vahetamiseks teede korrashoiu alal.

„Meil on rõõm kutsuda oma ala professionaalid kooli juurde, kus ainsana Eestis õpetatakse teedeehitajaid ja -hooldajaid,“ selgitas Ivar Kohjus, Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekoha juhtõpetaja. „Võistlust ette valmistades ja läbi viies näevad ning kogevad meie õpilased, et nende valitud elukutse on lahedalt tehniline ja väljakutseid pakkuv.“

Võistluste peakohtunik Hannes Vaidla on rõõmus, et sellel aastal on võistlustules ka teemeistrid. „Võistlus areneb ja laieneb, olles õige koht, kus panna proovile oma oskused ja kogemused, võtta üksteiselt šnitti ja saada kokku heade kolleegidega.“

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x