19.8 C
Tallinn
Pühapäev, 3. juuli 2022

Politsei eemaldas liiklusest ülikehvas seisus raskeveokeid

Igapäevaselt teostatakse kontrolli ka veoteenust pakkuvate sõidukite osas ja siin väike kokkuvõte eelmise nädala tulemustest:

Kontrolliti kokku 181 veokit ja neist 137 kuulusid Eesti vedajatele. Tuvastati 48 töö- ja puhkeaja nõuete rikkumist, 39 veokit oli ülekaalus, 25 sõidukit suunati erakorralisele ülevaatusele ning 4 sõidukit olid nii kehvas tehnilises seisukorras, et nende suhtes kohaldati sõidukeeldu. Nii mitmelgi sõidukil oli kahjuks veos korralikult kinnitamata. Oli ka „leiutajaid“, kes arvasid, et nende katsetusi sõidumeeriku töö mõjutamisel keegi tähele ei pane.

Ebaausa konkurentsiga saavutatav eelis võib valusalt kätte maksta ja suund on aina rohkem selles suunas, et vastutusele võtta autojuhi asemel hoopis sellisel viisil teenust pakkuvad ettevõtted ja ka eelmine nädal ei olnud selles osas erand.

Täishaagisega autorongi mass võib olla kuni 44 tonni ja Transpordiameti eriloaga veelgi suurem. Üleväsinud juht, tehniliselt mittekorras ja ülekaalus sõiduk on ohtlik nii juhile endale kui ka kaasliiklejatele. Hooli endast ja kaasliiklejatest

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x