22.2 C
Tallinn
Kolmapäev, 24. juuli 2024

Parkimisõnnetusi on järjest rohkem

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt oli möödunud aastal 13 tuhat parkimisega seotud õnnetust ning nende osakaal kõikidest liikluskindlustusjuhtumitest kasvas 8 protsenti võrreldes ülemöödunud aastaga. Kui mullu oli parkimisõnnetuste osakaal 39 protsenti, siis eriolukorra ajal aprillis kasvas see 44 protsendini.

LKF-i kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul on parkimisõnnetused sagenenud ühtviisi nii suuremates kui väiksemates parklates üle Eesti. „Eriolukorra ajal vähenes liiklusõnnetuste arv 39 protsenti võrreldes mullu sama perioodiga ning suurte kaubanduskeskuste sulgemise tõttu oli neis parklates ligi poole vähem õnnetusi. Samas suur osa parkimisjuhtumeid toimus kortermajade ja toidupoodide läheduses,“ ütles Reimets.

„Parkimisõnnetuste peamine põhjus on liiga kitsad ja nõuetele mittevastavad parkimiskohad. Muidugi mõjutab ka juhi tähelepanelikkus liikluses ja parkimisoskus. Kui parkimiskohad teha nõuetele vastavaks, väheneb õnnetuste arv ligi veerandi võrra,“ selgitas Reimets ning lisas, et näiteks Ülemiste keskuse, Rocca al Mare kaubanduskeskuse, Mustika keskuse ja Kristiine keskuse kordatehtud parklates on õnnetuste arv vähenenud lausa kolmandiku võrra.

 

 

 

 

ERGO kindlustusvaldkonna juhi Andres Konsapi hinnangul suureneb parkimisõnnetuste arv alati enne pühi nagu jaanipäev ja jõulud. „Üle poole õnnetustest juhtub parkimiskohal manööverdamisel. Ligi kümnendik on uksega teise sõiduki kahjustamisi. Lisaks juhtub kokkupõrkeid ristuval teel, otsasõite pargitud sõidukile ja tagant otsasõite,“ kommenteeris Konsap.

Mullu toimus Eestis 33 tuhat liikluskindlustusjuhtumit, mida on kaks protsenti rohkem kui ülemöödunud aastal. Keskmine kindlustusjuhtumi kahju oli 1700 eurot ja kogukahju 57 miljonit eurot. Enim kasvas parkimisega seotud juhtumite arv, samuti suurenes kokkupõrgete arv reastumisel, möödasõidul ja sõidurealt väljakaldumisel ilma suunatuld näitamata.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

ALLIKASlkf.ee

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust