23.2 C
Tallinn
Pühapäev, 16. juuni 2024

Järvamaal peeti kinni peatumismärguannet eiranud joobes sõidukijuht

Täna öösel pidasid politseinikud Järvamaal kinni Volvo, mille juht eiras korduvalt peatumismärguannet. Politseinikud tuvastasid, et sõiduauto roolis olnud 33-aastane mees oli alkoholijoobes.

„Täna öösel kella 1.30 ajal märkas Paides liiklusjärelvalve käigus patrullauto Tallinna tänava ringteel Volvo sõiduautot, millel ei põlenud nõuetele kohaselt eesmised sõidutuled. Patrull andis autojuhile peatumismärguande, mille peale Volvo juht hetkeks pidurdas, ent otsustas siis politseinike eest ära sõita,“ rääkis Paide politseijaoskonna patrullitalituse juht Halar Hallimäe.

Sündmusele reageeris koheselt ka teine patrullauto. Mööda Paide tänavaid põgeneda proovinud ja aeg-ajalt vastassuuna vööndisse kaldunud autojuhti prooviti sõidukite kontakti abil sundpeatada Pärnu tänava ja Suur-Aia tänava ristmikul. Volvo jätkas eest ära sõitmist.

Linnapiirist välja sõitnud Volvo kaotas suurel kiirusel Pärnu-Rakvere-Sõmeru maanteel juhitavuse. Külglibisemisse sattunud auto kaldus maanteekraavi ning maandus katusele. Sõidukijuht ei kasutanud turvavööd.

„Politseiametniku peatumismärguande eiramine ja eest ära sõitmine on väga tõsine rikkumine. Kihutav autojuht tuleb esimesel võimalusel liiklusest kõrvaldada, sest kihutaja seab ohtu nii enda kui ka teiste inimeste elud,“ sõnas Hallimäe.

Öösel toimunud tagaajamise käigus said kahjustada ka kaks patrullautot, millega politseinikud proovisid korduvalt Volvot peatada.

Sündmuskohale kutsutud meedikud kontrollisid teelt välja sõitnud Volvo juhi tervisliku seisundi üle, mees viga ei saanud. Mehe suhtes alustati kriminaalmenetlust joobes juhtimise ja peatumismärguande eiramise eest ning politseinikud pidasid ta kahtlustatavana kinni.

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x