Turvavööga kinnitamata mees ja naine paiskusid autost välja ning hukkusid

Uusaasta ööl juhtus Viljandi vallas liiklusõnnetus, milles hukkusid turvavööga kinnitamata ja sõidukist välja paiskunud mees ja naine.

Juhuslik mööduja teatas häirekeskusele teatas Tartu – Viljandi – Kilingi-Nõmme tee 54. kilomeetril kraavis seisvast sõidukist ja selle all olevast inimesest öösel kella 4.25 paiku. Selgitamisel on, millal täpsemalt õnnetus juhtuda võis. Esialgsetel andmetel kaldus Tartu suunas liikunud Mercedes lauges vasakkurvis paremale teelt välja, kus auto rullus üle katuse.

Kuna autos olnud 57-aastane Aivar ja 51-aastane Lea olid turvavöödega kinnitamata, paiskusid nad sõidukist välja. Mõlemad said niivõrd raskeid vigastusi, et hukkusid õnnetuspaigal. Kumb neist sõidukit juhtis, on selgitamisel, ühtlasi on selgitamisel õnnetuses osalenute kainus, sõidukiirus ja muud täpsemad asjaolud. Politsei selgitas sündmuskohal, et sõiduki rehvid vastasid nõuetele ning õnnetuspaigas olid teeolud head, libedust ei olnud. Liiklusõnnetuse üksikasjade uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Helmer Hallik ütles, et suure tõenäosusega ei oleks teelt väljasõit nii traagiliselt lõppenud, kui turvavöö oleks nõuetekohalt kinnitatud. „Sarnastest õnnetustest, kus auto teelt välja sõidab ja üle katuse rullub, on turvavööga kinnitatud inimesed pääsenud ka ühegi kriimuta.

Hallik lisas, et viimaste aastate valguses on üldine liikluspilt turvavarustuse kasutamise osas läinud paremaks ning turvavarustuse kandmine on saanud suurele osale inimestest harjumuspäraseks. Turvavöö kasutamise aktiivsus on tagasihoidlikum olnud juhtudel, kui läbitakse lühemaid marsruute. Sagemini ka nendel juhtudel, kui roolis on joobes juht.

„Tuleb arvestada, et kinnitatud turvavööga suureneb oluliselt võimalus raskemaid vigastusi vältida ning seetõttu on turvavöö kinnitamine oluline sõltumata sellest, kas ees on lühem või pikem, kiirem või aeglasem sõit,“ rõhutas ta.

DELFI piltidega uudis

Kommentaar

Kirjuta kommentaar
Kirjuta siia oma nimi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.