17.6 C
Tallinn
Kolmapäev, 29. mai 2024
AvalehtAvariidTartumaal hukkus liiklusõnnetuses jalakäija

Tartumaal hukkus liiklusõnnetuses jalakäija

Aasta teise päeva hommikul kella 07:15 paiku sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest, mis juhtus Tartumaal Nõo vallas Tamsa külas Uuta – Pangodi tee 3. kilomeetril.Esialgsetel andmetel juhtus õnnetus, kui bussi tagant asus pimedas teed ületama vanem naisterahvas. Ootamatult teele astunud naisele sõitis otsa sõiduauto BMW-d juhtinud mees, kellel ei õnnestunud otsasõitu kahjuks enam vältida. Naine sai raskeid vigastusi ja suri sündmuskohal.

Räägib Tartu liiklussüütegude grupijuht Aare Sulg: Praeguseks kogutud info viitab, et 85-aastane jalakäija asus sõiduteed ületama Tamsa bussipeatuses liinibussi tagant. Teele astunud naisele sõitis otsa sõiduauto BMW-d juhtinud mees, kellel ei õnnestunud enam õnnetust ära hoida. Sõidutee oli kaetud asfaltkattega, kuid oli jäine ja väga libe.

Eesti teedel valitsevad jätkuvalt keerulised teeolud, mida omakorda muudavad raskemaks suured külmakraadid, libedus, lumesadu ja tuisk. Vältimaks traagilisi tagajärgi, palume kõigil liiklejatel liigeldes varuda aega ja kannatust. Autojuhtidel palume võimalusel langetada sõidukiirust, vältida möödasõite ja hoida pikivahet. Lisaks palume, et pimedal ajal veenduksite alati kodust lahkudes, et helkur on õigesti kinnitatud. Seda kõike selleks, et jalakäijana pimedatel teedel ja teed ületades autojuht teid näeks.

BMW-d juhtinud 29-aastane mees oli kaine ja omab vastava kategooria juhtumisõigust.

Õnnetus juhtus teelõigul, kus lubatud suurim kiirus on 90 km/h. Õnnetuspaigas olid talvised teeolud.

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x