19.8 C
Tallinn
Pühapäev, 3. juuli 2022

Ratturit ohustanud juht jäi lubadest ilma

Eelmisel aastal augusti lõpus toimus Tallinnas vahejuhtum, milles osalisteks autojuht ja rattur. Suurt avalikku tähelepanu saanud juhtumist saame nüüd ka natuke rohkem rääkida.
Arvestades teo ilmselget tahtlikkust ja võimalikke tagajärgi, karistas politsei autojuhti juhtimisõiguse äravõtmisega maksimummääras. Juht otsusega ei nõustunud ja vaidlustas selle kohtus. Vahejuhtumi põhjuseks olevat olnud juhti ootamatult tabanud terviserike, mille tulemusena soovis autojuht sõiduki väga kiiresti tee ääres peatada. Eelnevat konflikti ratturi ja autojuhi vahel ei olnud.
Kuivõrd kogutud tõendid “muinasjuttu” ei kinnitanud, jättis kohus karistusliigi muutmata, vähendades küll karistuse pikkust 1 kuu võrra. Kuigi autojuht kaebas maakohtu otsuse Riigikohtusse, siis Riigikohus kaebust menetlusse ei võtnud ja seega jõustus maakohtu otsus ning autojuht on nüüd pikemaks ajaks liiklusest kõrvaldatud.
Liiklus on koht, kus ka väikesed eksimused võivad väga kurvalt lõppeda. Seetõttu toob tahtlikult toime pandud rikkumine sageli kaasa juhtimisõiguse äravõtmise ka siis, kui varasemad rikkumised puuduvad. Tegu, millega seatakse tahtlikult ohtu kaasliikleja elu ja tervis, ei ole mitte millegagi vabandatav. Emotsioonid tuleb liigeldes hoida kontrolli all.

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x