3.5 C
Tallinn
Laupäev, 24. veebruar 2024

Põgenenud auto juht veetis 20 päeva Kinnipidamiskeskuses

Oktoobris arvas üks 18-aastane noormees, et kui teda on juba korra juhtimiselt kõrvaldatud, siis teist korda ta sellist kogemust ei taha ja leidis, et parim lahendus on üritada vastutusest kõrvale hiilida.

Esialgu see noormehel õnnestuski aga selliste rikkumiste toimepanemisse suhtutakse väga tõsiselt ja eilse Harju Maakohtu otsuse kohaselt tuleb noormehel nüüd 20 päeva Kinnipidamiskeskuses oma tegude ja nende võimalike tagajärgede üle järele mõelda.

Noormehe kohtus antud ütluste kohaselt peab ta ennast heaks juhiks, ainult Transpordiamet (Maanteeamet) ei taha sellest aru saada ja on teda juba 3 korda eksamilt läbi kukutanud. Uue rikkumise toimepanek lükkab nüüd võimaluse lubade saamiseks kaugesse tulevikku.

Kohustusliku peatumismärguande eiramine on üks raskemaid rikkumisi, sest juht seab lisaks endale ohtu ka teised liiklejad ning ka esialgne pääsemine ei tähenda seda, et nüüd võib asja unustada ja karistust sellele ei järgne. Kui julged teha, siis julge ka vastutada, sest proovides vastutusest kõrvale hiilida, sead ohtu teised ja raskendad ka enda olukorda

ALLIKASPolitsei

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust