21.6 C
Tallinn
Kolmapäev, 24. juuli 2024

Nooruki teekonna lõpetas üksik puu

Üleeile õhtupoole kella nelja ajal juhtus liiklusõnnetus Tartumaal Tartu vallas Sinikülas, kus 14-aastase poisi juhitud ilma kehtiva ülevaatuse ja kindlustuseta sõiduauto Mercedes-Benz 200D eest jooksis väidetavalt üle tee põder. Põdra tagant ümberpõiget sooritada soovinud Mercedese juht kaotas sõiduki üle kontrolli ning sõitis vastu kraavi pervel kasvavat puud. Sõidukis kaasreisijana viibinud 13-aastane poiss toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi kontrolli.

Tänaseks on teada,  et 14-aastane nooruk oli sõiduvahendi saanud vanaisa käest, kes selle poisile putitamiseks mitte sõitu minemiseks andis. Paraku otsustas nooruk masinaga siiski ka proovisõidu teha ning võttis tagumisele istmele kaasreisijaks ka 13-aastase sõbra, kellega siis ühiselt Tartu vallas Sinikülas ringi sõideti.

Poiste teekonna lõpetas väidetavalt teele astunud põder, kellest kogenematu juht küll oma sõnutsi mööda põigata proovis, kuid oskuste ning vilumuse puudumise tõttu ta auto üle kontrolli kaotas ning vastu teeservas kasvanud kaske põrutas. Mõlemad poisid olid masinas turvarihmaga kinnitamata ning taga istmel viibinud 13-aastane laps sai õnnetuses viga. Traumapunktis anti poisile esmaabi ja lubati seejärel koju, kus ta peab mõnda aega kodusel režiimil tervenema. Autot jutinud 14-aastane nooruk ise viga ei saanud.

Politsei- ja Piirivalveameti Tartumaa piirkonnavanema Anti Peiponeni sõnul on noortel poistel mõistagi  huvi tehnika, masinate ja autosõidu vastu, kuid sellisel juhul tuleb vastutavatel täiskasvanutel neile leida ohutud ja turvalised võimalused, kus oma hobidega tegeleda ja sõiduoskusi arendada. On väär usaldada lapse kätte ilma täiskasvanu järelevalve ja juhendamiseta sedavõrd ohtlik tapariist kui seda on mitu tonni kaaluv sõiduvahend. Arvestades sõiduki vigastusi ning fakti, et poisid ei kasutanud ka turvavarustust, võib selle avarii õnnelike õnnetuste sekka arvata. Tagajärjed võinuks olla kordades raskemad, suisa traagilised, kui kogenematu juht kohtunuks teel puu asemel mõne suure ja raske sõiduvahendiga.

Edasi tegeleb nende poiste ning peredega kohalik noorsoopolitseinik.

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x