22.2 C
Tallinn
Pühapäev, 16. juuni 2024
AvalehtLiiklusJaanipühad olid politseile töised

Jaanipühad olid politseile töised

Raskeid liiklusõnnetusi jaanide eel ja ajal oli kokku kolm, milles hukkus kolm inimest, kellest üks oli laps. Enim on tuvastati rikkumisi, kus juhid ületavad kiirust ja istuvad alkoholijoobes rooli.

PPA operatiivjuht Tago Trei ütles, et suures pildis möödusid jaanipidustused rahulikult. „Küll aga ei saa seda öelda liikluses toimuva kohta. Jaanide eelne päev algas kurvalt, 22. juunil toimus Raplas raske liiklusõnnetus, milles hukkus suurel kiirusel teelt välja sõitnud ja turvarihmaga kinnitamata 19-aastane juht. Traagiline õnnetus toimus ka 24. juunil, kus perre kuuluva sõiduki alla jäi 3-aastane laps ja suri sündmuskohal. Sõidukit juhtinud mees oli kaine. Täna sai politsei kella 11 paiku teate möödujalt, et Võru maakonnas Tagakolga külas on sõiduk kraavis, mille juht on hukkunud. Selle juhtumi asjaolud ja juhi võimaliku joobe selgitab välja menetlus. Avaldan hukkunud inimeste perekondadele ja nende lähedastele kaastunnet,“ ütles politseinik.

Jaanide ajal on politsei kontrollinud enam kui 23 000 juhi kainust, kellest 103 juhti olid alkoholijoobes. Politsei on tabanud ka 100 kiiruseületajat. „Oli ka inimesi, kes läksid alkoholijoobes tõukerattaga sõitma ja kukkusid. Täna öösel sõitis Tallinnas Lasnamäel joobes 43-aastane mees tõukerattaga, kaotas tasakaalu ja kukkudes murdis oma käeluu. Mees toimetati abi saamiseks haiglasse. Eile kukkus ka Rae vallas oma isikliku tõukerattaga 50-aastane naine ja sai viga. Ka tema oli enne sõitu alkoholi joonud,“ rääkis Trei.

 

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x