21.6 C
Tallinn
Kolmapäev, 24. juuli 2024

Eesti automüüjate abiga petetakse välismaalastelt raha välja

Paljud, inimesed on kindlasti tegelenud auto müümisega läbi erinevate müügiportaalide, olgu siis Eestis või välismaal, aga paljud ei tea, et seesama müügikuulutusega võidakse toime panna päris suuri pettusi.
Mitte siinsamas Eestis, vaid pigem tehakse naerualusteks just välismaalased, kellele pakutakse müügiks teie autot, mida te olete siis mõned päevad või mõned nädalad varem müügiportaali üles riputanud.

Petuskeemist rääkis politseisaates Krimi Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Roger Kumm. 

Hetkel on alust arvata et selline skeem peaks puudutama eelkõige kallimate autode omanikke. Põhjus on lihtne, siis on sissemakse, mida tõenäoliselt need kelmid küsivad, võimalikult suur ehk siis mängitakse puhtalt selle nii öelda sissemakse broneerimistasu kättesaamise peale.
Siiamaani on meil alust arvata, et ühendust on võetud vaid nende automüüjatega, kes on pakkunud autot müüa Eesti automüügiportaalides. Sealt siis saadakse kontaktid,  võetakse ühendust, soovitakse autot näha. Jutt on selline, et mis sarnaneb edasimüüjale või edasipakkujale ja see inimene äratab huvi läbi selle näiteks, et ta pakub ka suuremat tasu. Parema hinna põhjuseks tuuakse see, et Venemaal on turuhinnad teistsugused.

Autowell müügikuulutus portaalis mobile.de
Autowell müügikuulutus portaalis mobile.de

Teil on võimalik, võita umbes kümme, viisteist protsenti. Selline info äratab müüjas huvi ja ta on nõus oma autot hea meelega näitama. Kohale tuleb fotograaf, kes teeb teie autost hulga pilte ning teinekord küsib ka luba teha pilt auto tehnilisest passist. Mõne aja pärast ilmub auto müüki mobile.de keskonnas ja loomulikult soodsama hinnaga, et inimestes rohkem huvi äratada.
Helistaja ei tee saladust ka esindatavast ettevõttest ning selline ettevõtte on ka Eestis olemas, aga ta faktiliselt muidugi ei oma mingisugust tegevust.
Tegemist on nii öelda puhta minevikuga ettevõttega, mis on küll nüüd suvel müüdud uuele omanikule ja selle käigus vahetati ettevõtte ärinimi  Autowell OÜ-ks. Ettevõtte tegevuskohaks on märgitud Sillamäe, kuid kontrollides selgus, et sellist objekti või garaaži nagu on selle OÜ kodulehele ei eksisteeri.
Eesti siis kehtib korrakaitse seadus, mis, mis lubab meil kasuatada erinevaid tegevusi ennetamiseks
ja täna see ühiskonna teavitamine ongi üks meetod, millega me üritame siin sekkuda. Loomulikult igasugune lisainfo kogumine käib ning suhtleme kolleegidega välismaal, et kui ilmnub mõni kannatanu kuskil riigis, siis saame neid ehk aidata.

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x