Tulede varastamine võtab aega kuni pool minutit

Taas on kerkinud  probleem, mis endast aeg-ajalt märku annab. Tuleb meile teatud punt inimesi, kes varastavad kas autosid või siis auto detaile.

Varguste kohad Tallinnas

Paari viimase kuuga on politsei saanud 65 sellise kuriteo teadet, kus autolt on varastatud kas küljepeeglid või esituled.

Kõige ärevam olukord on Lasnamäel ja Mustamäel, aga varguseid on toime pandud ka Haaberstis Kadriorus.

Kui mõni Porsche, BMW  või VW juht veel hoiatusi kuulnud pole, siis teadmiseks: teie autod on varaste poolt enim himustatud.

Politseisaade „Krimi“ uuris, miks siis taas järjekordne punt Eestis mürgeldab,kes võiksid ennast kõige ohustatuna tunda ja kuhu need jupid müüakse. Olukorda kommenteeris Põhja politsei varavastaste kuritegude talituse juht Toomas Jervson.

„Kui on inimesi kes varastavad siis on järelikult ka nõudlus ja millalgi need realiseeruvad. On kinni peetud kokkuostjaid kelle juurest on leitud mitmekümne auto osasid. Meie turu väiksus välistab võimaluse, et varastatud kraam meie enda mustale turule jõuab. Eelmisel aastal varastati Porschede esitulesid, siis peeti kinni kaks lätlast.“.

Politsei on välja selgitanud lausa täpsed nädalapäevad: mis hetkedel suurem osa vargustest toime pannakse?

„Kõige rohkem varastatakse reede, laupäev, pühapäev ja esmaspäev. Toimetatakse muidugi öösel, valdavalt poole ühest öösel kuni isegi hommikul poole kaheksani. Täna on politseil andmed, et tegutsevad kaks isikut“.

Lisaks küljepeeglitele varastatakse ka mõnede automarkide esitulesid. Enim langevad varaste saagiks Volkswagen Touareg ja Porsche Cayenne esituled.

Vargused on väga lihtsad, sest et ühe tule välja tõmbamine toimub sisuliselt viie kuni kümne sekundi jooksul.

Enim varguseid on Lasnamäel

Piirkonniti on praegu ka kõige kriitilisem olnud just Lasnamäe magalapiirkond ja täna räägime samuti Mustamäest, Haaberstist, Kristiinest

Üllataval kombel on vähemalt küljepeeglite varguse vastu üks vägagi lihtne nipp.

„Graveeringutega peegleid silmnähtavalt vargad ei võta. Tean juhtumit, kus inimene tegi peegli siseküljele märkmed, need peeglid varastati ikkagi ära kuid müüa on neid arvatavasti keerulisem“.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments