21.6 C
Tallinn
Kolmapäev, 24. juuli 2024

Apitaksod satuvad liiklusõnnetustesse 7 korda tihedamini kui tavasõidukid

Eesti Liikluskindlustuse Fondi statistika järgi satuvad äpitaksod liiklusõnnetustesse seitse korda enam kui tavakasutuses olevad sõidukid ja 1,77 korda tihedamini kui tavataksod. Kuna selle aasta numbreid veel ei ole, siis on antud statistika eelmise aasta kohta.

2018 oli seis veel hullem, siis oli äpitaksodega koguni 9 korda rohkem juhtumeid kui tavaskasutuses autodega ning 2,16 korda rohkem kui tavataksodega.

Sõiduautodega põhjustatud liikluskindlustusjuhtumite kahjusagedus takso tüübi lõikes
Sõiduautodega põhjustatud liikluskindlustusjuhtumite kahjusagedus takso tüübi lõikes

Statistika koostamisel onarvestatud sõidukeid tavatakso ja äpitaksona alates nende liikluskindlustuse lepingu kehtivuse algusest. Seejuures on eeldatud, et tegu on tavatakso või äpitaksoga kogu kindlustuslepingu kehtivuse perioodi.

Kahjusagedus on kindlustusjuhtumite arv kindlustusaasta kohta, mis loetavuse huvides on korrutatudsajaga. Kahjusageduseleidmiseks jagatakse kindlustusjuhtumite arv kõigi kindlustuskaitsete kindlustusaastate arvuga. Kindlustuskaitsete kindlustusaastad arvutatakse kõigi kindlustuskaitsete perioodil kehtinud kindlustuspäevade summana ja tulemus jagatakse 365-ga.Lihtsustatult öeldes on kahjusagedus liikluskindlustuse kindlustusjuhtumite arv saja (täisaastasse taandatud) kindlustuslepingu kohta.

Ehk praktiliselt iga kolmas kindlustusega äpitakso satub õnnetustesse.

 

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x