Alaealine jäi oma BMW manööverdamisega hätta

Reede ööl vastu laupäeva helistasid häirekeskusesse inimesed, kes olid ennast mõnusalt Tallinnas Keskturu kõrval asuvasse hostelisse koti peale sättinud, kuid kes kuulsid häirivaid pauke maja ees.

Niipea kui kõne teinud kodanikud aknast välja vaatasid, nägid nad maja ees ukerdavad BMW-d ja selle juhti, kes kerge vaevaga oli ära rihtinud ühe Valgevene numbrimärkidega suure bussi ning tagurdades otsa sõitnud veel ka ühele väiksemale sõiduautole. Kuna pealtnägijate arvates võis sõidukijuht olla juua täis ja olemas ka oht, et viimane sündmuskohalt põgeneb, helistati kiiremas korras häirekeskusesse.

Politseinikud leidsid eest mureliku noormehe, kes nõutult ringi käis.

Noormees kaine, kuid selgus, et tegemist on alaealisega, kellele mingilgi moel pole õigust iseseisvalt autot roolida. Tegemist oli küll kodanikuga, kes märgitud auto tehnilises passis, kuid see ei tähenda, et ta ka reaalselt masinate võiks juhtida.

Olude selgitamise ajal jõudsid majast välja ka bussijuhid, kelle sõnutsi oli veel paar päeva nende koduriiki väljumiseni aega ja nüüd vaja uurida, kas bussiga võib ohutult edasi sõita ja millist juttu räägivad kindlustusfirmad.

Poisi auto teisaldati politsei parklasse ja sellele omanikul on vaja enne auto kättesaamist teha kõva selgitustööd, miks üldse masin alaealisele lubadeta juhi kätte sattus. Teadupärast on ka teadlik auto üleandmine lubadeta juhile karistatav. Kas see nii ka oli, selgub juba menetluse käigus.

Igatahes on kinni nabitud alaealisele tõenäoliselt auto omaniku ees, nüüd palju selgitamist.

Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommenataare