Põgenenud mootorrattur proovis varjuda konteineri taha

Mootorratturid on praegu teravdatud tähelepanu all, seda nii politsei kui ka avalikkuse poolt. Seda enam on kurb tõdeda, et järjekordne näide tsiklimeeste uljusest tuleb Pärnust, kus alles eelmisel õhtul oli maha peetud ülimenukas ja tore mootorrattahooaja avamispidu.

Üks osalistest pidas õhtul maha suurema peo ning kella kaheteistkümneks päeval polnud ta veel kaineks saanud. Sellest hoolimata otsustas ta ühe naisterahva võtta mootorratta tagaistmele ja hakata linnast välja sõitma.

Seitsmendal mail tegi politsei järelevalvet Tallinna maanteel. Kontrolliti sõidukijuhtide joovet, esmajärjekorras just mootorratturitel, seda siis eelmisel päeval toimunud sündmuse tõttu.

Politseinik soovis mootorratast peatada ja andis peatumismärguande. Mootorrattur jäi peaaegu politseiniku juures seisma, kuid siis kiirendas ja sõitis minema.

Tagaajamise käigus tõusid sõidukiirused kuni saja seitsmekümne kilomeetrini tunnis.

Tallinna maanteelt pöörati Ehitajate teele ja sealt edasi sõideti väga suurel kiirusel Raba tänavale.  Raba tänava lõpus, loomade varjuvarjupaiga juures proovis mootorrattur ennast peita konteineri varju. Paraku patrull märkas peitusemanöövrit ning tõkestas mootorratturi tee.

Mehe kontrollimisel selgus, et tema joove on sedavõrd suur, et tema suhtes tuleb algatada väärteomenetlust.

Mootorratturil oli ka kaassõitjaks kolmekümneaastane naine, kes oli eelmisel päeval mootorrattaõnnetuse tõttu murdnud käeluu.

Foto: Politsei

 

 

 

 

 

 

Mootorrattur toimetati arestimajja ning esmaspäeval kohtusse.

Kohus kuulanud ära politseipoolse süüdistuse ja loomulikult ka mootorratturi, otsustas määrata juhile karistuseks kolmkümmend päeva aresti ning võttis ära mootorsõiduki juhtimisõiguse kaheteistkümneks kuuks.