Korrakaitsjate ja kohalike elanike ühise helkurkõnniga 24. novembril teadvustatati pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust.
Lõuna prefektuuri politseikapten Rainer Rahasepp ütles, et neljandat aastat toimuv helkurkõnd toob kokku külakogukonnad, sõprusringkonnad ja teised aktiivsed inimesed, kes on enda nähtavaks tegemisel teistelegi eeskujuks. Ühtlasi on inimesed helkurkõnnil osalemisega andnud oma panuse teiste jalakäijate nähtavaks tegemisel. „Igal aastal satub liiklusõnnetustesse kümneid helkurita jalakäijaid, kellest osa paraku hukkub. Inimelu on aga liiga kallis hind ükskõik milliseks õppetunniks. Seepärast kutsumegi kogukondi üles ennetavalt eeskujuks olema ja abivajajaid nähtavaks tegema,” ütles politseikapten.
Maanteeameti ennetustöö ekspert Kai Kuuspalu tõdes, et ohutum ja stressivabam liiklus algab liiklejate enda liikluskäitumisest, nende omavahelisest suhtlusest, üksteise märkamisest ja arvestamisest. „Viisakust liikluses saame kõik mõjutada endi käitumise, eeskuju, kui ka vabatahtlikuna panustamisega. Praegusel pimeda ajal on liikluses viisakus ka enda nähtavaks tegemine,” selgitas ta.
Lõuna-Eesti erinevates linnades ja külades toimuv helkurkõnd toimus sellel aastal 24. novembri õhtupoolikul ning vältas tunni jagu.
Viimati lisatud
Eestis juhtub keskmiselt 102 liiklusõnnetust päevas
1600€ nagu maast leitud
Elektriliste tõukeratastega juhtub järjest rohkem õnnetusi
Politsei tegi sõiduki peatamiseks neli lasku
Teismelised põgenesid politsei eest kahe varastatud autoga
[ls-abm-banner id=”2012″]