2.2 C
Tallinn
Neljapäev, 25. aprill 2024

96% õnnetustest kergliikuritega põhjustab kergliikuri juht

Sellel aastal on kergliikuritega juhtunud juba 29 kannatanuga liiklusõnnetust ja neist vaid 1 õnnetuse puhul ei ole süüdlaseks kergliikuri juht Nendest õnnetustest omakorda 13 on juhtunud eelmise nädala jooksul. Nii mitmelgi juhul on tõukerattal olnud rohkem kui üks inimene, või on juht eelnevalt tarvitanud alkoholi.

👉 Kergliikur on elektri jõul ÜHE inimese vedamiseks ettenähtud istekohata sõiduk

👉 Ülekäigurajal ei ole kergliikuril eesõigust. Sõidukijuhil on kohustus kergliikurile teed anda vaid pöördel, kui kergliikur ületab teed, millele juht pöörab. NB „Kondimootoriga töötav“ tõukeratas ei ole liiklusseaduse tähenduses kergliikur.

👉 Lubatud suurim kiirus on kergliikuril 25 km/h ja juht peab valima sõiduoskusele ning teeoludele sobiva kiiruse.

👉 Teel jalgrattaga, kergliikuriga ja pisimopeediga sõites peab alla 16-aastane juht kandma kinnirihmatud jalgratturikiivrit. Kiivrit soovitame kanda kõigil olenemata vanusest, sest tihti on õnnetusega kaasnenud just peavigastused.

👉 Jalgrattur, kergliikurijuht ja pisimopeedijuht peavad vahetus läheduses olevast jalakäijast möödumisel sõitma kiirusega, mis ei erine oluliselt jalakäia kiirusest ja mis võimaldab jalakäijast ohutult mööduda.

Suvi on alles ees ja kergliikurite ning jalgratturite hooaeg on alles algamas. Liiklusreeglid kehtivad ka Sulle. Hoia end

Turvalist liiklemist

Sul on materjali, mida soovid jagada

Võta meiega ühendust